Film: Apostoł PIOTR

Film przedstawia Ostatnią Wieczerzę oczami św.Piotra. Prowokuje do przemyśleń, do zatrzymania się i spojrzenia przede wszystkim w głąb siebie.

I choć nie oddaje być może w pełni i dosłownie wszystkich prawd ewangelicznych, (ponieważ jak każdy film jest realizacją pewnych zamierzeń reżysera) to z pewnością  skłania do refleksji.

Podczas oglądania spróbuj postawić siebie w miejsce każdego z bohaterów. Bądź strażnikiem i słuchaj Piotra. Zobacz siebie pod drzwiami celi, kiedy z obawy przed konfrontacją, słuchasz z lękiem ale i z zaciekawieniem o Jezusie. Zwróć uwagę na pokusy. Co z nich wynika? Lęk, niepokój, obawy, agresja.... Przypomnij sobie co jest darem pochodzącym od Ducha Św., a co od Niego nie pochodzi Zobacz jakie cechy własne dostrzegasz w postawie każdego z uczni, każdego z występujących w filmie ludzi...

Jeżeli nie widzisz filmu kliknij poniższy link: https://gloria.tv/media/6Ksn6Fn1QPb

Duchu Święty Pocieszycielu, uświęcający nasze dusze:

  • racz mi udzielić daru mądrości abym poznał i umiłował Prawdę Wiekuistą i nigdy dóbr tego świata nie przedkładał nad dobra wieczne,
  • daj mi dar rozumu aby poznał prawdy objawione, o ile dozwala nieudolność ludzka i rozróżniał wolę Twoją od mej własnej,
  • daj mi dar umiejętności abym potrafił rozeznawać co pochodzi od Boga, co od złego, a co ode mnie samego.
  • daj mi dar rady abym ostrożnie postępował wśród niebezpieczeństw życia doczesnego w decyzjach i pomocy innym. Abym spełniał wolę Bożą, a nie własną.
  • daj mi dar męstwa, abym przezwyciężał pokusy nieprzyjaciela i znosił prześladowania, a w godzinie próby wytrwał
  • daj mi dar pobożności abym się rozmiłował w rozmyślaniu, modlitwie i służbie Bożej. Bym zachwycał się Bogiem i kochał Go.
  • daj mi dar bojaźni Bożej abym pilnie unikał wszystkiego co Cię mogło by obrazić, lub oddalić mnie od Ciebie.

Do tych darów dodaj dar pokuty, abym grzechy swoje opłakiwał i ducha umartwienia abym zadość uczynił Bożej sprawiedliwości

Owocami Łaski Ducha Św. natomiast są:

  • Miłość
  • Radość
  • Pokój
  • Cierpliwość
  • Uprzejmość
  • Dobroć
  • Wierność
  • Łagodność
  • Opanowanie


PROŚ, A BĘDZIE CI DANE. SZUKAJ, A ZNAJDZIESZ, KOŁACZ A OTWORZĄ CI ! Albowiem każdy kto prosi-otrzymuje, kto szuka-znajduje, a kołaczącemu otworzą ! (Mt 7,7)

CIERPLIWOŚCI...
Módl się, ufaj i nie upadaj na duchu! (O.Pio)

 

 

Aktualności

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Konsultacja zdalna może odbywać się poprzez platformę Skype, specjalny dedykowany link (bez konieczności logowania), lub też drogą telefoniczną. Wybór preferowanego sposobu kontaktu zostanie dokonany w chwili planowanego rozpoczęcia konsultacji. Dzięki tym nowoczesnym rozwiązaniom, nasi pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnej opieki zdrowotnej bez konieczności osobistego stawiania się w gabinecie.

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…

Artykuł tygodnia

Epidemia Głodu - Aktualizacja

Na łamach naszej strony internetowej pragnę raz jeszcze podziękować wszystkim, którzy wspierają razem z nami polskich Misjonarzy i ludność w Afryce. W kwietniu prosiliśmy dla nich o pomoc finansową ponieważ sytuacja w Afryce jest dramatyczna. Zostali pozostawieni bez opieki i środków medycznych, wystarczającej żywności, pitnej wody, a szalejąca pandemia koronawirusa wespół z towarzyszącymi chorobami zaczęły zbierać  ogromne śmiertelne żniwo.
Niemal wszystkie instytucje charytatywne, większość lekarzy i osób niosących pomoc opuściła kontynent Afryki. Pozostali głównie polscy Misjonarze. Ich apel o pomoc - dzięki Bogu - nie pozostał bez echa. My również dołączyliśmy do tych, którzy odpowiedzieli na to wezwanie.

Więcej…