×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 62.
środa, 10 marzec 2010 20:43

Przygotowanie do odchudzania

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Każdy proces odchudzania powinien być poprzedzony okresem przygotowania. To zapewnia organizmowi łagodne przejście ze schematu do samodyscypliny. Schematem nazywam tu wszystkie przyzwyczajenia żywieniowe takie jak: nieregularne posiłki (organizm nie potrafi w sposób stabilny odżywiać komórek przez co zaczyna ?gromadzić? obawiając się niedoborów), tendencje do spożywania nadmiernie obfitych lub zbyt ubogich porcji żywieniowych i wreszcie przesadne ?wychładzanie? lub ?rozgrzewanie? organizmu (skrajności: dieta warzywna lub wyłącznie wysoko tłuszczowa). Dlatego powinniśmy rozpocząć przygodę z właściwym odchudzaniem od ustalenia godzin jedzenia. Jest to ważne z powodu funkcji poszczególnych narządów które to zwiększają stopniowo swoją wydajność, osiągając swój szczyt, po czym zaczynają powoli słabnąć (zwalniać), aż do osiągnięcia minimum swojej pracy ? jak w życiu. Jeszcze raz: Każdy narząd wewnętrzny w ciągu doby ma swoje dwie godziny, w przeciągu których pracuje wydajniej od pozostałych. Jest to czas tak zwanego maksimum narządu. Jego praca słabnie dokładnie po 12 godzinach, wtedy ma swoje minimum efektywności czyli przechodzi w fazę wypoczynku.

Ważne jest, aby wszelkie w tym przypadku posiłki mające działać terapeutycznie na określony narząd, a co za tym idzie-partię ciała-podawać w godzinach jego maksimum. Pożywienie podane w czasie minimum organu, czyli w porze jego odpoczynku nie będzie w pełni skuteczne i może spowodować przybieranie w tkankę tłuszczową.

Tak więc:

Śniadanie: pomiędzy 7, a 9 rano.
W swoje maksimum wkracza żołądek. Wtedy wydziela się najwięcej soków trawiennych - siła trawienia jest najwyższa.

Obiad: pomiędzy godz 11 a 13.
W okolicach tego przedziału czasowego organizm osiąga najwyższą wydolność. Ponadto w czasie między 13 a 15 następuje najefektywniejsze wchłanianie substancji odżywczych uzyskanych ze strawionego pokarmu. Dlatego wszystko co zjemy do godz 13 zostanie bardzo dobrze strawione. Im bliżej wieczora, tym ten proces staje się bardziej upośledzony, a w nocy zanika. Stąd, jeśli spożyje się główny posiłek późnym wieczorem, rano obudzimy się bez energii, z uczuciem pełności i zmęczenia.

Kolacja: do godz 17 (latem do 18).
Ten przedział czasowy jest dla człowieka niezwykle ważny. Jest to czas, kiedy współpracujące ze sobą narządy rozprowadzają zgromadzoną z pożywienia energię do pozostałych narządów i pomiędzy siebie. Prawie wszystko zostaje przetworzone i wykorzystane, reszta-wydalona, bez odkładania się zbędnego tłuszczu.

Szczegółowe dobieranie diety w oparciu o aktualny stan zdrowia odbywać się będzie w naszym gabinecie od 21 marca, adres gabinetu - kliknij tutaj.
Czytany 4051 razy Ostatnio zmieniany piątek, 17 maj 2013 13:01
Więcej w tej kategorii: « Trochę historii... Kocham Cię Mamo »

Aktualności

Porady Zielarskie Online

Skorzystaj z wygodnych konsultacji online, które pozwolą Ci uzyskać porady bez wychodzenia z domu.

Zarezerwuj poradę zielarską online - kliknij tutaj.  

Więcej…

Jak wzbudzić żal doskonały

Więcej…

STREFA IGNATIANUM

Wprowadzenie do modlitwy medytacyjnej.

Więcej…